Uzdrawiające glinki, to skuteczne lekarstwa stosowane od wieków na różne dolegliwości. Posiadają bogactwo minerałów, które wykorzystywane są do leczenia wielu schorzeń, znalazły również szerokie zastosowanie w kosmetologii.

Glinka, jako sposób na piękno i zdrowie.

Uznawana za jedną z najlepszych glinek mineralnych na rynku jest glinka zielona. Swój zielony kolor zawdzięcza obecności związków żelaza. Poza żelazem, w zielonej glince znaleźć można bogactwo soli mineralnych i mikroelementów. Dzięki właściwościom glinki zielonej, surowiec ten jest używany do wielu kosmetyków pielęgnujących skórę, głównie w postaci maseczek do pielęgnacji skóry. Glinka zielona ma bowiem niezwykłe zdolności wyciągania szkodliwych toksyn z organizmu. Dzięki tym właściwościom glinka doskonale radzi sobie z leczeniem różnych niedoskonałości skóry, wyprysków, pomaga w leczeniu wrzodów czy czyraków, wyciągając toksyny na zewnątrz. Użyta w formie kompresu na zewnątrz, glinka zielona pomocna jest w leczeniu siniaków i obić, ponadto pomaga w leczeniu ran na skórze oraz ukąszeń owadów. Ma właściwości gojące, dezynfekujące, absorbujące i neutralizujące, dlatego stosuje się ją w egzemie, zapaleniu skóry, trądziku, owrzodzeniach skóry, czy przy lekkich oparzeniach skóry.

Szerokie zastosowanie glinki.

Zielona glinka znajduje zastosowanie również jako środek przeciwbólowy, zwłaszcza w bólach mięśniowych i stawowych. Stosuje się wtedy kompresy z glinką zieloną, które przynoszą ulgę w przypadku zwichnięć, skręceń kończyn, naderwanych ścięgnach, w stanach zapalnych stawów, w artrozie i bólach kości. Zawarta w paście do zębów glinka, leczy stany zapalne jamy ustnej – przy chorym gardle lub anginie. glinka zielonaGlinka może być również stosowana do wewnątrz, jako napój zmieszany z wodą.  Ten sposób zastosowania glinki jest skuteczny dla odnowy organizmu, ponadto łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego, odkaża go, leczy stany zapalne żołądka oraz korzystnie wpływa na błonę śluzową jelit. Glinka uzupełnia również niedobory wapna w organizmie. Zasady stosowania glinki: - nie stosować na otwarta ranę, - używać drewnianej łyżki, jeśli glinkę mieszamy z wodą. Glinka w kontakcie z innymi materiałami może utracić dobroczynne właściwości, - nie wolno używać glinki powtórnie np. nakładać drugi raz na skórę już raz wykorzystanego kompresu. Glinka absorbuje toksyny, a momencie nałożenia tej samej glinki powtórnie, glinka może toksyny oddawać z powrotem do organizmu. - jeśli przygotowujemy glinkę do picia, należy napój przygotowywać w naczyniach ceramicznych lub szklanych, nigdy w metalowych.