Kiedy nie wiemy, jaki prezent wybrać, często wracamy do najprostszych i najlepszych rozwiązań. Jednym z nich jest biżuteria - zawsze modna, zawsze na czasie. Jednak wybór odpowiedniej biżuterii na prezent może być trudne. Nie mamy przecież pewności, co może spodobać się osobie obdarowanej, jaki ma gust i jakie potrzeby. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, by wybrać odpowiednio.

Obserwacja

Początkowo powinniśmy obserwować, jaką biżuterię nosi dana osoba. Czy są to kolczyki czy raczej naszyjniki bądź bransoletki? Z jakiego kruszcu są wykonane? Czy są proste bądź ozdobne? Czy lepszy będzie naszyjnik nieskończoność, czy może wersja z serduszkiem? To wszystko jest bardzo istotne przy ostatecznym wyborze. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model, przyjrzyjmy się obdarowanej osobie oraz jej szkatułce z biżuterią. Na podstawie obserwacji wyciągnijmy wnioski.

Srebrny naszyjnik czy pierścionek?

Wybór pierścionka bywa najbardziej problematyczny - bardzo często nie wiemy, jaki rozmiar nosi dana osoba, przez co ryzykujemy, że nie będzie on pasować. Dodatkowo pierścionek kojarzy się z czymś oficjalnym, jak na przykład pierścionek zaręczynowy. Dlatego warto podarować go osobie, z którą jesteśmy związani, jednak raczej unikać ich w prezencie dla przyjaciółek bądź znajomych. naszyjnik nieskończonośćNajlepszym wyborem może zatem okazać się naszyjnik nieskończoność. Rozmiar jest uniwersalny, więc w żadnym wypadku nie zachodzi ryzyko, że nie będzie on pasować. Dodatkowo srebro jest noszone obecnie znacznie częściej, niż złoto. Dodatkowo w rozsądnej cenie możemy znaleźć naprawdę piękne egzemplarze stworzone z dobrej jakości kruszcu. Pozostaje jeszcze zadać sobie pytanie o wygląd naszyjnika.

Prosty czy ekstrawagancki?

Srebrny naszyjnik jest ozdobą uniwersalną, elegancką. Jednak powinniśmy zdecydować się, czy mamy zamiar inwestować w prostotę czy raczej ozdobność. Tu pojawia się tak zwana kwestia gustu, który musimy dobrze poznać, zanim zdecydujemy się na zakup prezentu. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości i musimy kupować prezent "w ciemno", powinniśmy zaryzykować kupując prosty, klasyczny naszyjnik nieskończoność, lub z delikatną zawieszką w kształcie gwiazdy bądź kółka. Srebrne naszyjniki bardzo się od siebie różnią - niektóre są naprawdę ekstrawaganckie, kolorowe, zawierające ozdobne kamienie. Tego typu biżuteria nie każdemu odpowiada. Natomiast elegancja w którymś momencie życia sprawdza się zawsze. Taki prezent można przecież zakładać tylko na specjalne okazje, wizyty, imprezy czy od święta. Dlatego jeśli już mamy ryzykować, lepiej postawić na to, co sprawdzało się od zawsze - klasykę.