Biżuteria handmade podbija serca wielu kobiet. Piękne i oryginalne propozycje zachwycają oraz pozwalają podkreślić nieszablonowy styl. Z drugiej strony w przeciwieństwie do produktów z sieciówek możemy być pewne, że nie znajdziemy drugiej takiej samej propozycji. DIY biżuteryjny to idealny pomysł na zrobienie prezentu lub też stworzenie małego cuda dla siebie. Dzięki temu łatwo obudzić można w sobie żyłkę rzemieślnika i artysty.

koraliki do bransoletekJakie koraliki do bransoletek panie lubią najbardziej?

Zarówno kształtów, kolorów, jak i materiałów, z których powstają koraliki, jest bardzo dużo. Podobnie rzecz się ma z technikami nawlekania oraz gumkami lub linkami, jakich do tego celu używamy. Od różnych czynników zależy efekt końcowy, ale niezmiennie to biżuteria rodzi się w naszej wyobraźni, a internet pełen jest niezwykle ciekawych inspiracji. Panie bardzo chętnie sięgają po mieniące się szklane koraliki do bransoletek, które zachwycają kształtami oraz wykończeniem. Poza tym w modzie są kamienie półszlachetne takie jak na przykład onyks, turkus czy agat. Piękne wrażenie robi również jadeit oraz jaspis. Bogactwo kolorów i kształtów oraz przekonanie, że działanie kamieni półszlachetnych ma wpływ na nasze samopoczucie sprawiają, że chętnie są noszone oraz bywają świetnym pomysłem na prezent – mogą nawet stać się swoistym amuletem. Przy wyborze odpowiednich warto zwrócić uwagę na ich wagę oraz pamiętać, że wiele z nich jest delikatnych i podatnych na uszkodzenia. Tanie i praktyczne są natomiast plastikowe koraliki do bransoletek. Dostępne w szeregu kolorów, kształtów i faktur pozwalają na tworzenie niezwykłych kombinacji. Poza tym nawet gdy zdecydujemy się na masywną biżuterię, to nadal będzie ona lekka.

Jak łączyć koraliki do bransoletek?

Jakość oraz wygląd bransoletki w dużej mierze zależy od techniki, jakiej używamy przy jej tworzeniu. Najczęściej panie sięgają po gumki, beading czy też makramę lub używają dysku kumihimo. Każda z nich daje zupełnie inny efekt końcowy oraz wymaga wprawy. Dlatego właśnie niektóre techniki jak na przykład układanie koralików do bransoletek  na gumce silikonowej doskonale sprawdza się, gdy rozpoczynamy przygodę z robieniem biżuterii. Trudniejsze techniki będą wymagać poświęcenia większej uwagi oraz czasu na tworzenie biżuterii z koralików do bransoletek. Poza tym będziemy musieli zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt. Takie zabiegi są jednak doskonałą przygodą i pozwalają się rozwijać, jeśli tylko poczujesz, że tworzenie biżuterii staje się twoją faktyczną pasją.