Kiedy zbliża się bardzo ważna uroczystość, decydujemy się na to, aby zakupić nowy garnitur, tym bardziej, jeśli stary jest już zniszczony lub po prostu ma nieodpowiedni rozmiar. Wybór właściwego egzemplarza z pewnością nie należy do najłatwiejszych, ze względu na to, że na rynku modowym znaleźć można wiele garniturów. Warto odwiedzić sklep z garniturami Vestus, aby znaleźć ten idealny. W jaki sposób dobrać garnitur? Na co zwrócić uwagę przy kupnie tego elementu męskiej garderoby? Odpowiedzi na te pytanie znaleźć można w poniższym artykule.

Odpowiedni rozmiar garnituru to podstawa

Poszukiwanie garnituru każdorazowo powinno zaczynać się od marynarki. Mężczyźni z reguły podążają za trendami i modą, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem. Owszem, sklep z garniturami Vestus oferuje najnowsze egzemplarze, jednakże nie w każdym przypadku będą one pasowały do danego mężczyzny. Tak więc marynarka powinna zakrywać większą część pośladków, ewentualnie dzielić naszą sylwetkę na pół. Ważna jest także optymalna długość rękawów i odpowiednie umiejscowienie guzików. Kołnierz marynarki powinien przylegać do kołnierzyka koszuli, klapy marynarki powinny natomiast przylegać do klatki piersiowej. Po zapięciu marynarki nie powinny być widoczne żadne załamania, a tym bardziej marszczenia w okolicach guzika. Nie zapomnijmy o odpowiedniej długości spodni, które powinny sięgać do obcasa.

W jaki sposób wybrać garnitur?Garnitur a sylwetka

Pomimo że sklep z garniturami Vestus oferuje wiele garniturów, to pamiętajmy o tym, że nie każdy będzie pasował do danej sylwetki. Chodzi przede wszystkim o szerokość klap marynarki i nogawek spodni. Przykładowo mężczyźni, którzy mają dość postawną sylwetkę i szerokie ramiona, powinni wybierać marynarki z szerokimi klapami. Nogawki nie powinny natomiast opinać nóg, muszą być odpowiednio szerokie, tak, aby były widoczne, jednak na nas nie wisiały. Szczupli mężczyźni muszą dobrać marynarki garniturowe z klapami, które oscylują w granicach 6 centymetrów.

Kolor i tkanina – na co zwrócić uwagę?

Sklep z garniturami Vestus oferuje wiele kolorów i różne tkaniny, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tą kwestią. Przykładowo, jeśli będzie noszony na specjalne okazje, warto postawić na kolor granatowy bądź szary. Dlaczego jest to najbardziej optymalne rozwiązanie? Chodzi przede wszystkim o to, że taki garnitur będzie pełnił rolę strojów formalnych właściwie o każdej porze roku. Oczywiście w przypadku bardziej oficjalnych i smutnych uroczystości warto zastanowić się nad czarnym garniturem.