Okres jesienno-zimowy to szczególny czas dla skóry. To okres, w którym potrzebuje ona szczególnej pielęgnacji. Warto jest zatem wiedzieć jakie zabiegi stosować w tym czasie i jakich środków pielęgnacyjnych używać. Wszystko po to, aby skóra wyglądała pięknie i zdrowo.

Peeling

Jesienią i zimą szczególnie zadbać należy o odpowiedni peeling skóry. Przede wszystkim to właściwe złuszczenie martwego naskórka. Nie ma lepszego sposobu na to, aby skóra znów nabrała miękkości i utrzymała ją przez jesienne i zimowe miesiące. Ważne jest jednak, aby peeling dobrany był w sposób odpowiedni. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku skóry delikatnej i dojrzałej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku stosowanie kosmetyków naturalnych. Uwagę zwrócić należy na ich skład. Dobrze jeśli zawierać będą takie substancje jak olej tsubaki, olej kahai oraz wosk borówki. Takie kosmetyki oferuje choćby marka Alkemie.

Działania naprawcze

Bardzo często w okresie jesiennym i zimowym skóra potrzebuje odpowiednich działań naprawczych. Zwłaszcza jeśli wcześniej nieco zaniedbało się jej pielęgnację. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie odpowiedniej maski. Musi być to produkt, który skutecznie nawilża i odżywia skórę. Dobrze jeśli taka maseczka będzie także wspierać naturalną mikrobiotę skóry. Idealnym rozwiązaniem może być zatem zastosowanie maseczki zawierającej w swoim składzie probiotyki oraz prebiotyki pochodzące z korzenia Yakon. I tu znów sięgnąć można o produkty kosmetyczne marki Alkemie.

Jak właściwie dbać o skórę jesienią i zimą?Odżywianie

Właściwa pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może obyć się bez jej właściwego odżywania. Najlepiej sprawdzą się tu wspomniane już kosmetyki naturalne. Sięgnąć można po produkty zawierające w swoim składzie takie substancje jak organiczny sok z kiwi czy roślinną taurynę. Aby skóra przez cały czas była właściwie nawilżona nie można również zapomnieć o tym, aby skórze dostarczać wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy. Zapewni to nie tylko właściwe nawilżenie wierzchniej warstwy skóry, ale również jej głębszych warstw. Bogatą ofertę kosmetyków naturalnych zapewniających właściwe odżywanie skóry oferuje wspomniana marka Alkemie.
Jesień i zima to czas, który nie jest zbyt łaskawy dla skóry. Jej właściwa pielęgnacja jest zatem wręcz koniecznością. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby nie robić tego jedynie od czasu do czasu. Ogromną rolę odgrywa tu systematyczność. Tylko w taki sposób można swojej skórze zapewnić idealny wygląd i co ważne – bardzo dobry stan jej zdrowia.