Equilibra to firma z doświadczeniem oferująca kosmetyki, suplementy i produkty spożywcze. W skrócie to trzydzieści lat pracy, lider we Włoszech i stosowanie wysokiej jakości surowców naturalnych. Marka rozpoznawalna jest w dużej mierze dzięki kosmetykom Equilibra zawierających aloes. Linia Aloe Vera odnosi największy sukces, który potwierdza skuteczność produktów pielęgnacyjnych i zaufanie klientów.

Aloesowe kosmetyki Equilibra

Dlaczego aloes? Ten sukulent jest znany od lat – kobiety używały jego miąższu jako środka leczącego rany i nawilżającego. Roślina łagodzi oraz chroni skórę i włosy, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, a nawet przeciwbólowo. Stosuje się go również doustnie – dla wzmocnienia odporności, wspomagania odchudzania, usuwania toksyn i uzupełniania składników odżywczych. Dzięki temu, że doskonale wchłania się przez skórę, jest cennym elementem wielu receptur kosmetycznych. Znajduje się więc w różnego rodzaju kosmetykach Equilibra – w produktach do pielęgnacji twarzy i ciała, szamponach i maskach do włosów, płynach i pastach do zachowania higieny jamy ustnej oraz antyperspirantach.

Pielęgnacja twarzy i ciała

Do pielęgnacji twarzy z 20% dodatkiem aloesu, marka proponuje krem o działaniu odżywiającym, nawilżającym, kojącym i ochronnym lub wariant przeciwstarzeniowy. Inne kosmetyki Equilibra to sztyft aloesowy, który koryguje niedoskonałości pod oczami, tonik, chusteczki złuszczające oraz balsam do ust. Aloe Vera w wersji Equilibra to również krem do ciała, peeling solny i chłodzący żel antycellulitowy – chętnie podejmowane przez kobiety wybory.

Kosmetyki Equilibra – moc drzemie w aloesieLinia z Aktywnym Węglem

Warto wspomnieć o czarno-zielonej linii, która łączy kojącą moc aloesu z silnie oczyszczającym węglem. Żele do mycia, peelingi i maski w różnych wersjach skutecznie wychwytują zanieczyszczenia, a następnie nawilżają je. W tej linii dostępny jest też szampon do włosów i peeling do ciała, a do pielęgnacji jamy ustnej żelowa pasta do zębów, która delikatnie wybiela.

Baby line – pielęgnacja skóry dziecka od pierwszych dni życia

Kosmetyki Equilibra to nie tylko produkty dla dorosłych. Specjalna linia dla noworodków to aż 97-99% składników naturalnych, a w tym 20% aloesu. Delikatnie myjący szampon do ciała i włosów nie podrażnia oczu, a łagodnie oczyszcza. Podobnie mydełko z wygodną pompką. Krem ochronny można wykorzystać do subtelnego masażu, nie pozostawi on tłustej warstwy na skórze. Do dyspozycji pozostaje również oliwka o gładkiej konsystencji i chusteczki nawilżające o fizjologicznym PH, czyli niezbędnik młodego rodzica.