Wykonana z rzemieni lub metali nieszlachetnych, pokrywana cienką warstwą srebra lub złota – taka właśnie jest biżuteria sztuczna, która może poszczycić się wiernym gronem zwolenników, jak i przeciwników. Jedni podkreślają jej wszechstronność i atrakcyjną cenę, inni zarzucają jej nietrwałość i kiepskie wykonanie. Oczywistym jest, że nie możemy jej utożsamiać z prawdziwą biżuterią, jednak czy jej zakup naprawdę okazuje się mało rozważnym rozwiązaniem?

Prawdziwa biżuteria – dla zamożnych miłośników oryginalnych dodatków

Metale szlachetne, z jakich produkowana jest prawdziwa biżuteria, bardzo rzadko wywołują reakcje alergiczne i w przypadku osób wykazujących podatność na pojawianie się jakichkolwiek podrażnień czy uczuleń, jest to cecha w decydującym stopniu przemawiająca na jej korzyść. Poza tym, srebrne lub złote precjoza na długo zachowują swoją wartość.

Biżuteria sztuczna i jej zalety

Atutów przemawiających na korzyść sztucznych błyskotek jest wiele. W pierwszej kolejności należy zauważyć, że są one dużo tańsze od prawdziwych, jubilerskich kosztowności. I to nawet do czterech razy! Nie trudno się zatem domyśleć, że oszczędności wynikające z zakupu tańszych naszyjników czy bransoletek można spożytkować na zakup większej ilości kompletów, pasujących do różnych elementów codziennej garderoby. W ten sposób biżuteria sztuczna, jaką posiadamy, za każdym razem może uzupełniać inny strój, podkreślając piękno jej użytkowniczki. Poza tym, zgubienie czy jej ewentualna kradzież nie będzie tak dotkliwa, jak w przypadku złotych dodatków. Jako, że pokrywana jest warstwą złota czy srebra to dla mało wtajemniczonej osoby, może przypominać prawdziwą. Co więcej, jej wzornictwo jest znacznie ciekawsze niż w przypadku prawdziwych błyskotek, gdyż z racji mniejszych kosztów wykonania, z powodzeniem może pozwolić sobie na niecodzienny wzór, bez obaw o jego mniejszą sprzedaż. Jednym słowem – nie ryzykuje tak wiele, jak producenci prawdziwych odpowiedników. Okazuje się zatem, że zakup sztucznej biżuterii jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, zarówno w sferze wyglądu, jak i kosztów.