Powiada się czasami, że oczy są zwierciadłem duszy i że to przez nie najłatwiej wejrzeć we wnętrze człowieka. Chirurdzy mieliby na ten temat zapewne inne zdanie, preferując skalpel i drogę bezpośrednią, jednak reszta świata zapewne zgodzi się z tym stwierdzeniem w mniejszym lub większym stopniu. Skoro więc oczy są zwierciadłami naszej duszy, nic dziwnego zatem, że to na nich głównie skupia się sztuka makijażu. Usta, owszem, są ważne, ale nie pobudzają ludzkich zmysłów aż tak bardzo, jak sprawnie umalowane oczy oraz ciekawie przyozdobione powieki. Makijaż to jednak tylko połowa sukcesu. Uwodzące spojrzenie pełne seksapilu nie jest w pełni możliwe bez odpowiedniej "obróbki" rzęs, o czym doskonale wie każda pracownica gabinetu kosmetycznego. Inaczej w jakim celu znajdowałyby się w nich zestawy do przedłużania rzęs?

O pięknych rzęsach

zestaw do przedłużania rzęs

Jeżeli oczy są zwierciadłem duszy, to rzęsy muszą być tego zwierciadła ramą. Żadne lustro nie prezentuje się fantastycznie bez odpowiedniej oprawy, dlatego warto zadbać o swoje rzęsy. Dróg i możliwości jest tutaj kilka, od tanich aż po takie raczej kosztowne (ale zdecydowanie warte swojej ceny, o czym nieco później), od prostych i szybkich aż do wymagających nieco więcej poświęcenia (i znów - poświęcenia, które się potem opłaci). Najprostszym sposobem na podkręcanie sobie rzęs w warunkach domowych jest niepozorne narzędzie, które na pierwszy rzut oka przypomina coś w rodzaju nożyczek. Jako że kosmetyki nakładane na rzęsy, takie jak różne kredki, tusze i tym podobne, zmjniejszają ich plastyczność a zwiększają kruchość, zaleca się stosowanie zalotki przed ich nałożeniem - w ten sposób maksymalnie chronimy swoje rzęsy przed połamaniem lub innymi uszkodzeniami strukturalnymi. Zalotki są bardzo tanie, można je dostać już za kilka złotych, a są doskonałym uzupełnieniem codziennego makijazu. A właśnie - codziennego. To jedna z niewielu wad zalotek - konieczność powtarzania "zabiegu" za każdym razem, kiedy szykujemy się do wyjścia z domu. Innymi słowy - efekt nie jest specjalnie trwały. Do trwałych efektów potrzebne już są tak zwane zestawy do przedłużania rzęs.

Profesjonalne przedłużanie

Są to pakiety narzędzi oraz kosmetyków do profesjonalnego przedłużania rzęs - a więc stosowane głównie przez kosmetyczki lub osoby z branżą bardzo dobrze obeznane. Tak więc zestawy do przedłużania rzęs powinny znajdować się w każdym szanującym się gabinecie kosmetycznym. Przedłużanie rzęs może być dosyć kosztowne - nawet do dwustu złotych za zabieg (zależnie od salonu i wielkości miasta) i trochę czasochłonne - zabieg potrafi trwać nawet godzinę, jednak zdecydowanie warto się na niego zdecydować. Jest nieinwazyjny, nie niszczy rzęs (a nawet może je regenerować) a efekt jest długotrwały (nawet do kilku miesięcy).