Piękne, trwałe, niełamiące się paznokcie - każda koeta o takich marzy. Uzyskać je można między innymi poprzez zastosowanie tak zwanego manicure’u hybrydowego. Ta technika, choć brzmi skomplikowanie, jest całkiem prosta, ale wymaga kilku niezbędnych akcesoriów. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest lampa - pojawia się więc pytanie, jaką lampę wybrać: UV, LED, a może najlepsza byłaby lampa UV LED? Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Czy hybrydy są dla mnie?

lampa uv led

Myli się ten, kto twierdzi, że sprzęt do paznokci hybrydowych stanowi wyposażenie jedynie tych, którzy pielęgnacją paznokci zajmują się zawodowo. Dzięki łatwo dostępnym, niedrogim i prostym w użytkowaniu akcesoriom niezbędnym do wykonania hybryd, każdy może wykonywać je w zaciszu swojego domu - czy to dla siebie, czy też dla przyjaciółek, sąsiadek, koleżanek z pracy. Jeśli więc chcemy rozpocząć naszą przygodę z hybrydami musimy podjąć kilka decyzji związanych z doborem elementów zestawu. Najważniejsza jest oczywiście lampa. Na rynku dostępne są różne modele od wielu producentów, ale główna różnica pomiędzy nimi osadza się przede wszystkim na rodzaju wykorzystywanego przez nich typu oświetlenia. Dostępne są trzy opcje: lampa uv, lampa led i lampa uv led. Która z nich jest najlepsza?

Wielofunkcyjność czy szybkość?

Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Choć lampy uv działają wolniej niż ich odpowiedniki z oświetleniem ledowym, to jednak wykorzystywane mogą być zarówno do utwardzania paznokci hybrydowych, jak i żelowych. Jeśli więc zamierzamy wykonywać zarówno hybrydy, jak i żele, jest to zdecydowanie odpowiednia dla nas opcja. Z drugiej strony lampy LED są zdecydowanie bardziej energooszczędne i pracują szybciej. Jeśli więc zamierzamy mocno eksploatować lampę i wykonywać wiele naświetleń, to warto przemyśleć sprawę i wybrać raczej lampę ledową. Istnieje także trzecie wyjście - możemy w ogóle nie wybierać i zdecydować się na lampę uv led. Lampa uv led łączy w sobie zalety obu rozwiązań. Jest równie wielofunkcyjna, jak jej odpowiednik UV i oferuje zarówno naświetlenia przy paznokciach hybrydowych, jak i żelowych, a z drugiej strony działa niezwykle oszczędnie i szybko, jak lampa led. Dlatego jeśli myślimy o paznokciach hybrydowych trochę bardziej poważnie, warto się zastanowić nad tym wygodnym kompromisem, który oferuje nam wszystkie zalety obu lamp i usuwa w cień ich niedostatki. To najlepsze rozwiązanie dla prawdziwych miłośniczek paznokci. Lampa uv led sprawdzi się przy każdego rodzaju zadaniach.