Każda kobieta uwielbia nosić torebki damskie. Stanowią one nie tylko ozdobę, ale przede wszystkim są bardzo praktyczne, gdyż pozwalają pomieścić wszelkie potrzebne nam na co dzień rzeczy. Obecnie mamy do wyboru cały szereg różnorodnych modeli, wśród których każda kobieta znajdzie idealny dla siebie. Podpowiadamy, jak wybrać torebkę damską na co dzień i od święta.

Praktyczność przede wszystkim

Dokonując wyboru torebki damskiej, którą będziemy nosić w dni powszednie, dobrze jest postawić na modele praktyczne. Chodzi tutaj o to, aby torebka damska była odpowiedniej wielkości, tak aby mogła pomieścić wszelkie potrzebne nam rzeczy. Niestety, wybierając zbyt małą torebkę, możemy być zmuszone brać ze sobą dodatkowe siatki czy teczki, co nie jest zbyt wygodne. Dlatego też jeżeli na co dzień nosimy przy sobie dokumenty i innego rodzaju ważne papiery, wybierzmy torebkę w formacie minimum A4, która dodatkowo będzie posiadać usztywniany spód. Jeśli zaś nie potrzebujemy zbyt wielu przedmiotów bądź wybieramy się jedynie na spacer, możemy postawić na małego formatu torebkę typu listonoszka. Dla wygody dobrze jest postawić na torebki damskie, które możemy przewinąć przez ramię. Daje to pewność, że torebka nie ześlizgnie nam się, a ewentualnemu złodziejowi trudniej będzie się do niej dostać.

Torebka damska – jaką wybrać na co dzień, a jaką od święta?Torebka od święta

Torebki damskie na wyjścia cechują się znacznie większą elegancją. Żadna kobieta nie wybiera bowiem torebki shoppingowej, gdy wybiera się na wesele czy innego rodzaju dużą uroczystość. W tym przypadku praktyczne wykorzystanie torebki pozostaje nieco z tyłu, choć oczywiście zwykle nie brakuje nam rzeczy, które chcemy wziąć ze sobą na wyjście. Zapasowe rajstopy, zestaw do makijażu, telefon czy portfel zwykle nie mieści się w malutkiej torebce typu kopertówka, jednak to właśnie ona będzie najlepsza na wyjścia. Nie warto stawiać na duże modele torebek, choć te oczywiście byłyby jak najbardziej praktyczne. O wiele lepiej jest wziąć ze sobą dodatkową (najlepiej elegancką) torbę i zostawić ją w szatni, natomiast na salę wejść w towarzystwie małej kopertówki. Najlepiej sprawdzają się modele klasyczne, choć w przypadku imprezy karnawałowej kobieta doskonale będzie wyglądać z kopertówką obsypaną brokatem. Co istotne, wybierajmy torebki damskie posiadające rzemyki, dzięki którym można je powiesić na ramieniu. Trudno bowiem przez całą imprezę nosić torebkę w ręku. Niemniej jednak rzemyk powinnyśmy móc schować w głąb torebki, jeśli stwierdzimy, że jednak wolimy potrzymać ją w ręku (jest to bardzo dostojne i eleganckie).