Moda na koreańskie kosmetyki trwa już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by miała się skończyć. Coraz więcej fanek naturalnej pielęgnacji decyduje się zastąpić swoich dotychczasowych ulubieńców azjatyckimi produktami. Co stoi za tak ogromnym sukcesem koreańskich kremów?

Pielęgnacja zamiast kamuflażu

Patrząc na zdjęcia koreańskich piękności zazwyczaj nie udaje nam się prawidłowo oszacować, w jakim są wieku. Perfekcyjny stan skóry mimo upływających lat nie jest wyłącznie kwestią dobrych genów! Koreanki z rutyny pielęgnacyjnej zrobiły swoisty rytuał, którego podstawą są wysokiej jakości kosmetyki, nakładanie ich w odpowiedniej kolejności oraz... systematyczność. Ogromne znaczenie ma dla nich dokładne oczyszczenie skóry przed nałożeniem kremu, gdyż tylko na tak przygotowanej skórze koreańskie kremy mogą ją skuteczne zregenerować i nawilżyć. W wielu kremach koreańskich jest filtr przeciwsłoneczny, co sprawia, że skóra wolniej ulega procesom fotostarzenia. Stosowanie filtrów jest ważne niezależnie od pory roku. Posiadają też antyoksydanty, dzięki którym skóra jest zabezpieczana przed zanieczyszczeniami z powietrza.
Koreanki w makijażu zamiast kryjących podkładów, stawiają na lekkie i nawilżające kremy BB. Dzięki nim skóra wygląda świeżo i młodo. Nie uległy modzie na matowy makijaż, lecz pozwalają skórze błyszczeć naturalnym blaskiem, który zapewniają im azjatyckie kosmetyki i staranna pielęgnacja.

Na czym polega sekret skuteczności koreańskich kremów?Dla kogo koreańskie kremy?

Bez wątpienia koreańska pielęgnacja doskonale sprawdza się u kobiet w każdym wieku. Nie ma przeciwwskazań do tego, by po azjatyckie kosmetyki pielęgnacyjne sięgali również mężczyźni. Receptura kosmetyków jest tak dopracowana i delikatna, że nie powoduje uczulenia nawet na skórach bardzo wrażliwych. Każda cera potrzebuje nawilżenia i oczyszczenia. Dzięki temu makijaż wygląda dużo lepiej, jest bardziej trwały, a skóra nawet pozbawiona podkładu i korektora może wyglądać perfekcyjnie. Ważne jest, by koreański krem dobrać do potrzeb swojej skóry, a nie sugerować się oznaczeniem wieku na opakowaniu. Na przykład – kremy dla pań w wieku dojrzałym zwykły być silnie nawilżające, a więc mogą się świetnie sprawdzić u młodej kobiety, która ma problemy z przesuszoną skórą.

Koreańskie kosmetyki są dostępne w Polsce zarówno w drogeriach internetowych (np. https://shibushi.pl/pol_m_Koreanskie-kremy-391.html), jak i stacjonarnych. Średnia cena za koreański kosmetyk nie jest znacznie wyższa od znanych w Europie marek, a więc nic nie stoi na przeszkodzie temu, by spróbować odmienić swoją rutynę pielęgnacyjną w duchu azjatyckich zasad!