Uprawianie sportów być może nie jest bezwzględnie niezbędne do życia, ale bardzo pomaga w podnoszeniu jego jakości. Bo przecież mawia się, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a więc w ciele, które na nic nie choruje i jest w dobrej formie, czujemy się po prostu lepiej. Tak więc wypadałoby uprawiać jakiś sport. Tutaj pojawiają się jednak pewne problemy – sporty drużynowe wymagają udziału dużej ilości osób, wiele ze sportów indywidualnych wymaga ciężkiego treningu, nauki i wielkiej ilości czasu wolnego.

Dobrą alternatywą jest bieganie, które czasu i umiejętności nie wymaga, a ze sprzętu trzeba kupić tylko dobre buty do biegania. Z tą dyscypliną sportu wiąże się jednak często nuda i powtarzanie często tych samych tras. Dlatego wielu biegaczy czy też miłośników prostych aktywności fizycznych uprawie trekking kiedy tylko może. Tutaj również kluczowym elementem wyposażenia są dobre buty – w tym przypadku są to buty trekkingowe. Damskie wyglądają zazwyczaj bardzo podobnie do męskich, należy więc uważać na to, aby się nie pomylić.

Z czym to się je?

marsz trekkingowcówA czym właściwie jest ten trekking? To coś w rodzaju ekstremalnej turystyki. Chodzi o turystykę uprawianą w stosunkowo trudnych warunkach terenowych, pogodowych lub jednych i drugich naraz. Nie zawiera w sobie jednak biegania, dlatego buty trekkingowe damskie i męskie są solidnej konstrukcji i w bieganiu okazują się trochę za ciężkie.

Trekking - jaki aktywności się pod tym kryją?

Najczęstszą formą trekkingu jest chodzenie po górach, ale nie wspinanie się na ściany. Chodzi raczej o taką wypadkową pomiędzy forsownym spacerem a czymś, co już prawie jest wspinaczką, ale jeszcze nie do końca. Trekking górski jest tak popularny i podstawowy, że nazywa się go po prostu „klasycznym”. Ale to nie jest jedyna forma trekkingu, który da się uprawiać wszędzie tam, gdzie teren jest stosunkowo nieprzyjazny (dlatego tak bardzo potrzebne są tutaj doskonałej jakości buty trekkingowe damskie). Często więc uprawia się tę dyscyplinę sportu na pustyniach, zamarzniętych jeziorach, dżunglach, wulkanach i wielu innych miejscach tego typu.