Odżywki do włosów farbowanych stanowią obecnie jedne z tych produktów, które w coraz większej ilości pojawiają się na sklepowych półkach. Farbowanie włosów powoduje, ze pigmenty przedostają się do wnętrza włosów, dzięki czemu koloryzacja jest trwała. Jednakże z biegiem czasu tracą one swój blask, co objawia się matowieniem włosów oraz ich blaknięciem. Specjalnie wyprodukowane do farbowanych włosów odżywki zawierają kompleksy, które sprawiają, że pigmenty koloru znacznie dłużej utrzymują swój kolor, co przekłada się z kolei na idealny wygląd fryzury. Dobrze jest stosować odżywkę tej samej firmy co szampon, bowiem bardzo dobre dobranie składników w obydwu produktach daje o wiele lepsze efekty.

Odżywki do włosów farbowanych dostępne są zarówno jako produkty bez spłukiwania, jak też takie, które po ich aplikacji należy z włosów zmyć. Tutaj dobór odpowiedniej zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb danej kobiety. Jeżeli panie bowiem mają włosy ze skłonnością do przetłuszczania się, na pewno o wiele lepszym rozwiązaniem będzie odżywka, którą po aplikacji należy z włosów zmyć, gdyż nie będzie ich zbytnio obciążać i tym samym doprowadzać do znacznie szybszego przetłuszczanie i konieczności częstszego mycia włosów. Aby kolor jak najdłużej dobrze prezentował się na włosach odżywka musi przede wszystkim doskonale zamykać łuski włosa, gdyż inaczej są one znacznie podatniejsze na brudzenie jak również na szybsze blaknięcie koloru. Dzisiaj bardzo często w farbach do włosów można znaleźć saszetki zawierające odpowiednie szampony jak również i odżywki, dzięki czemu panie dokonujące wyboru konkretnej farby do włosów mają możliwość przetestowania polecanych przez nią kosmetyków.

Obecnie odżywki do włosów farbowanych bez trudu można znaleźć w ofercie bardzo wielu firm zajmujących się produkowaniem farb do włosów. Zdaniem bardzo wielu pań to idealne rozwiązanie, ponieważ wtedy składniki odżywcze są idealnie dobrane do farb i technologii ich produkcji. Bardzo dobre efekty dają kosmetyki wyprodukowane na bazie naturalnych składników, bez zawartości parabenów. Dzisiaj coraz więcej firm kosmetycznych stawia właśnie na naturalne kosmetyki, dlatego też ich odpowiednie wyszukanie na rynku nie powinno być najmniejszym kłopotem. Ceny tego typu kosmetyków są bardzo różnorodne, na pewno jednak każda kobieta spośród tak szerokiej ich gamy znajdzie doskonale dopasowane do swoich włosów. Warto także barć pod uwagę fakt, iż z wiekiem włosy stają się coraz słabsze, a tym samym wymagają o wiele lepszej i bardziej odżywiającej pielęgnacji.