Każdy z nas do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych powinien dołączyć kosmetyki naturalne. Posiadają one ekologiczne, przyjazne dla ciała i organizmu człowieka składy oraz cenne właściwości.

Są one również w szczególności zalecane osobom ze skłonnościami do alergii i różnych podrażnień.

Po jakie ekologiczne produkty warto sięgać?

Wielofunkcyjnymi kosmetykami naturalnymi są różnego rodzaju oleje - niezwykle cenny jest na przykład nierafinowany olej kokosowy. Jest to produkt wielofunkcyjny - może służyć nam między innymi do dokładnego demakijażu, na wzmocnienie końcówek włosów oraz do pielęgnacji dłoni.

Wiele kobiet ceni sobie również naturalne produkty do włosów - na przykład przeciwłupieżowe szampony, nawilżające maski i regenerujące odżywki bez SLS-u, parabenów i silikonów.

Niezwykle na topie są także ekologiczne mydła - nie tylko do mycia, ale również do dokładnego peelingu całego ciała. Takie artykuły kosmetyczne sprawiają, że nasza skóra jest gładka, przyjemna w dotyku oraz jędrna. Kosmetyki naturalne znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np.: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Kosmetyki-Naturalne-i-Organiczne-692.html.