Choć te egzotyczne zwierzęta preferują zdecydowanie inne warunki niż te, które możemy zastać w Polsce zimą czy wczesną wiosną, to od czasu do czasu udaje nam się na nie trafić na ulicach miast. Ale zamiast ostrych zębów wyposażone są w wygodną, wodoodporną podeszwę, miękką skórę i eleganckie wykończenie. Takie właśnie są buty Lacoste męskie.

buty lacoste męskieZ tenisowego kortu na wybiegi

Marka Lacoste założona została w latach 30. XX wieku przez słynnego francuskiego tenisistę, Rene Lacoste. Przez wiele lat odnosił on ogromne sukcesy na korcie i razem z trójką innych francuskich tenisistów, z którymi tworzył drużyną narodową, nazywany był jednym z czworga muszkieterów. I to właśnie podczas jednego ze sportowych pojedynków publiczność po raz pierwszy mogła zobaczyć dowód drugiego ogromnego talentu Rene - projektowania ubrań. W 1926 roku podczas mistrzostw świata US Open Rene wystąpił w koszulce z krótkim rękawem własnego projektu. Dość niestandardowego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tamtych czasach tenisiści grali w długich spodniach i koszulach z długim rękawem. Swobodny, ale nadal elegancki styl Rene z miejsca wszystkich zainteresował. Dlatego też po zakończeniu sportowej kariery Lacoste wraz z największym we Francji producentem dzianin postanowił założyć firmę odzieżową, która sygnowana jest po dziś dzień jego nazwiskiem. Symbolem Lacoste stał się aligator - takim mianem amerykańscy dziennikarze obdarzyli Rene podczas mistrzostw na Nowym Kontynencie.

Buty z charakterem

Marka oferuje swoim klientom szeroki wybór ubrań i dodatków, wszystkie utrzymane w tonie luksusowej nonszalancji w stylu upper middle class. Wśród ikonicznych projektów znajdziemy przede wszystkim koszulki polo z charakterystycznym aligatorem na piersi. Aligatora nosić możemy także w innych miejscach - marka posiada ogromny wybór płaszczy, spodni, swetrów czy butów Lacoste męskich, jak i damskich (https://www.butomania.pl/firm-pol-1429876928-Buty-Lacoste.html). I choć firma kojarzyć nam się może głównie z lekkimi, letnimi ubraniami z dzianin najwyższej jakości, to znajdziemy tam również sporo zimowych modeli, idealnych na najbliższe miesiące. Buty Lacoste męskie odznaczają się ponadczasową elegancją pozbawioną jednak pewnego elementu “napuszenia” - to klasyczne, uniwersalne, ale i niezobowiązujące obuwie, które świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, w pracy, podczas wyjść ze znajomymi czy wypadów za miasto, jak i podczas ważniejszych chwil - ważnych, biznesowych spotkań czy romantycznych schadzek z drugą połówkę. Buty Lacoste męskie zapewniają stylowy, nienachalny wygląd zawsze wtedy, gdy mężczyzna tego potrzebuje.