Ruch to zdrowie. Jeśli chcesz zacząć uprawiać sport, koniecznie musisz zainwestować w odpowiednie buty. Powinny być dobrane do wybranej dyscypliny i do konkretnego rodzaju stopy. Nie powinnaś mieć z tym żadnego problemu, ponieważ na rynku znajdują się różne rodzaje obuwia sportowego, które uwzględniają również typ posiadanego podbicia. Każda dyscyplina sportowa wymaga nieco innego obuwia, dlatego w sklepie znajdziesz buty do biegania, trampki i tenisówki damskie, buty na rower, na halę, do treningów siłowych itp. Przed zakupem zorientuj się jaki masz typ stopy, a także które modele są odpowiednie do danej dyscypliny.

Uniwersalne

tenisówki damskie

Buty uniwersalne są idealne dla osób, które łączą rozgrzewkę, krótkie joggingi z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Nie nadają się na długie dystanse, ale też są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które raz, dwa razy w tygodniu chcą przebiec się na siłownię. Nie muszą to być markowe i drogie modele, wystarczą tenisówki damskie, albo bardziej zabudowane buty typowe dla biegaczy.

Do biegania

Jeżeli Twoją ukochaną dyscypliną jest bieganie, musisz zainwestować w lepsze obuwie. Na rynku znajdują się specjalne modele, które posiadają zaawansowane techniczne podeszwy, wkładki i inne rozwiązania, które chronią stawy, stopy i kręgosłup przed zwyrodnieniami powstałymi w skutek uderzania o twarde podłoże. W tenisówkach damskich nie przebiegniesz maratonu, ale za to możesz rozgrzewać się w nich przed treningiem.

Trampki

Posiadają dość grubą, gumową podeszwę i świetnie sprawdzą się w salach treningowych, na parkiecie oraz na siłowni. Ich podeszwa nie ślizga się, dlatego można w nich swobodnie biegać nawet po lakierowanych klepkach.

Tenisówki

W tenisówkach damskich można trenować wszystkie dyscypliny sportowe, które wymagają swobody. Idealnie nadają się do gimnastyki, na treningi ogólnorozwojowe, ale przydadzą się także na co dzień, kiedy pragniemy dać stopom nieco odpoczynku od wysokich obcasów. Tenisówki to najlepszy przyjaciel każdej kobiety, która ceni sobie wygodę.