Tiul to materiał często wykorzystywany do dolnej części kobiecych sukienek. Sukienki, które są wykonane z tiulowym, rozkloszowanym dołem od wielu sezonów królują na sklepowych witrynach oraz ekspozycjach. Taki model sukienek prezentuje się niezwykle zjawiskowo. Tiul to wyjątkowy materiał, który rzadko można zauważyć w codziennych kobiecych stylizacjach. To jednocześnie przypisuje go do eleganckich stylizacji przeznaczonych w szczególności na specjalne wieczory oraz wystawne bale. Sukienki projektowane na bal oraz taneczne imprezy bardzo często posiadają kilka warstw tiulu, który podczas każdego obrotu na parkiecie wywołuje przepiękną prezentację kobiecej sukienki. Czy to wszystkie zalety, które posiada wspomniana przez nas sukienka? Dla kogo sukienka z tiulem będzie najlepszym wyborem na studniówkę czy imprezę karnawałową? Sprawdźcie i przekonajcie się razem z nami. Zapraszamy!

Główny materiał- tiul

Tiul to prześwitująca tkanina o fakturze siateczki. Występuję w wielu rodzajach oraz odmianach i ma różne przeznaczenie. Wyróżniamy tiul włoski czyli materiał miękki, podatny na kształtowanie, tiul szermeza równie miękki, elastyczny, który doskonale nadaje się do bolerek. Oprócz nich zakupić można również sukienki z tiulem welonowym, z tiulem półsztywnym, muślinowym czy tiulem jedwabnym.

Sukienki z tiulu – sukienki dodające kobiecości

Sukienki z tiulem to doskonała rzecz, która uwydatni oraz nada kobiecej sylwetki. Panie, mającą prostą figurę tak zwanej ,,chłopczycy’’ sukienka z tiulem będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Rozkloszowany dół sukienki oraz pięknie rozkładające się warstwy tiulu pięknie nadadzą objętości chudym oraz wąskim biodrom. Jednocześnie tak wykonana sukienka również będzie idealną propozycją dla pań o szerszych udach oraz tali. Tiul u dołu sukienki znakomicie zatuszuje zbędne kilogramy, a paniom większych rozmiarach doda widocznej lekkości.

Modele sukienek z tiulem dostępnych w sklepach

sukienki z tiulem

W sklepach z sukienkami znajdują się liczne modele sukienek z tiulem, które możemy wybierać ze względu na kolor, jak i krój. Dla pań, które pragną wyeksponować oraz pochwalić się swoim biustem polecamy sukienki tiulowe wraz z dopasowanym gorsetem. Gorset bądź górny materiał sukienki wycięty w kształcie serca będzie pięknie układał się na kobiecym biuście. Na chłodne wieczory znaleźć można sukienki z długim rękawem, który zakryje większą część rąk oraz pleców. Na letnie imprezy sprawdzą się się sukienki na ramiączkach, które wyeksponują ramiona oraz dekolt.