Odpowiednio dobrana bielizna sprawia, że kobieta czuje się pewnie, seksownie i ponętnie, gdyż biustonosz optycznie powiększa biust i go podnosi eksponując jego największe zalety. Rodzaj biustonosza najlepiej wybrać pod rozmiar biustu. Istnieje kilka podstawowych rodzajów tego typu bielizny: biustonosz push-up, bardotka, biustonosz z fiszbinami, balkonetka, czy stanik sportowy. Wybierz odpowiedni dla siebie.

Rodzaje biustonoszy

Kobiety z niewielkim biustem powinny optycznie powiększać biust, by wyglądał on efektownie na przykład w zestawieniu z sukienką z głębokim dekoltem. Dla takich pań najlepszy będzie więc biustonosz push-up. Natomiast kobiety o obfitym biuście powinny zrezygnować z dodatkowych wypełnień i jedynie skupić się na tym, by zebrać biust. biustonosz push upKobiety z niewielkim biustem powinny optycznie powiększać biust, by wyglądał on efektownie na przykład w zestawieniu z sukienką z głębokim dekoltem. Dla takich pań najlepszy będzie więc biustonosz push-up. Natomiast kobiety o obfitym biuście powinny zrezygnować z dodatkowych wypełnień i jedynie skupić się na tym, by zebrać biust. Niestety tylko niewielki procent kobiet wie jak dobrać biustonosz i jaki właściwie ma jego rozmiar. Z pomocą przyjdzie braffiterka, która pomoże dobrać właściwy rozmiar, jak i krój. Jest ważne, aby dobrać stanik o odpowiednim rozmiarze (nie za dużym i nie za małym), bo tylko wtedy w stu procentach spełnia on swoje przeznaczenie.

• Push-up – model idealny dla kobiet z małym biustem, które chcą z jego pomocą nieco podnieść piersi i optycznie je powiększyć. Część miseczki w biustonoszach typu push-up jest wypełniona pianką lub silikonem, co sprawia, że biust wydaje się krąglejszy. • Bardotka – nazwę swą wzięła od Brigitte Bardot, która wylansowała biustonosz tego typu. Nadają się zarówno dla kobiet z małym jak i dużym biustem. Bardotka wyprofilowana jest w prostej linii, a bardzo często ten typ biustonosza noszony jest bez ramiączek. Miseczki trzymają się na biuście dzięki specjalnym, silikonowym wypełnieniom. Polecany szczególnie do noszenia w zestawieniu z kreacjami gorsetowymi.

• Balkonetka – biustonosze te przypominają nieco bardotki, ale są bardziej zabudowane i posiadają inaczej rozłożone wypełnienie. Ten typ biustonosza idealny jest dla kobiet o obfitym biuście, bo zbiera go i lekko podnosi, ale też eksponuje. Są to biustonosze dość mocno zabudowane, dlatego idealne są do noszenia na co dzień.

• Biustonosze sportowe – dla kobiet aktywnych, w których życiu sport odgrywa ważna rolę. Podczas aktywnych ćwiczeń fizycznych biustonosz sportowy ma za zadanie utrzymywać biust, chronić go i przytrzymywać. Miękki, oddychający materiał, z którego są uszyte sprawia, że jest on niezwykle komfortowy i niezawodny podczas ćwiczeń. • Biustonosze z baskinką – baskinka to koronka lub pasek pod linią biustu, który biustonoszowi dodaje efektywności i ozdobnego charakteru. Ten element sprawia, że biustonosz jest seksowny, a zarazem elegancki.