Odzież medyczna może odgrywać kluczowe znaczenie w akcjach ratowniczych. Jeśli dochodzi do wypadku, a na miejsce zdarzenia wzywana jest karetka pogotowia ratunkowego, to z niecierpliwością oczekujemy panów w czerwonych kombinezonach. Charakterystyczna odzież medyczna w tym przypadku może mieć tez inne zastosowanie – poza tym, że jest łatwo rozpoznawalna przez osoby trzecie.

Po przejściu odpowiednich testów odzież medyczna przystosowana jest do nawet najtrudniejszych akcji – jest ona tak stworzona, aby maksymalnie ułatwić pracę służbom medycznym, a i ze względu na kolor oddzielić ich od reszty ludności zgromadzonej przy wypadku.


Po przetransportowaniu rannego do szpitala kluczową rolę odgrywają siostry medyczne, wyposażone w charakterystyczne fartuchy medyczne, rozpoznawalne już z daleka. Fartuchy medyczne pozwolą nam z dużej odległości rozpoznać daną jednostkę, będącą naszą pomocą.

Tutaj mieliśmy do czynienia z wykorzystaniem specjalistycznej odzieży w ekstremalnych warunkach. Odzież hotelowa nie jest wykorzystywana w tak wymagających sytuacjach. Odzież hotelowa ma przede wszystkim dobrze się prezentować.