Początkowo działalność tej firmy opierała się wyłącznie na produkcji sprzętu oraz ubrań dla alpinistów. Rosnąca popularność sprawiła, że asortyment skrupulatnie poszerzano o inne elementy, dzięki czemu kupno wysoce jakościowego obuwia nie stanowi najmniejszego problemu. O jakiej marce mowa? Oczywiście o Fila, która od 1911 roku, aż do chwili obecnej oferuje swoim klientom jedynie najlepsze produkty.

Kilka słów z historii...

Człowiek w pomarańczowej bluzie Fila rzuca piłką do koszaOd początku istnienia, Fila sukcesywnie rozwijało swoją działalność. Początkowo była to produkcja bielizny dla kobiet, mężczyzn i dzieci, potem projekt kolekcji przeznaczonych dla pasjonatów gry w tenisa. Linia sportowa, wykonana z żebrowanej bawełny, spotkała się z uznaniem ze strony odbiorców, w rezultacie czego do sklepów stacjonarnych trafiało coraz więcej przedmiotów. Przełomem w działalności firmy było obuwie Fila, sygnowane kultowym i roznoznawalnym na szeroką skalę logiem z literą F. Produkty spełniające oczekiwania najbardziej wymagających Kontrukcja butów Fila została tak zaprojektowana, aby spełnić potrzeby najbardziej wybrednych odbiorców, którzy względem obuwia sportowego oczekują zarówno funkcjonalności, jak i ładnego designu. Wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu są nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe. Na wysoki komfort użytkowania wpływają nie tylko zastosowane rozwiązania technologiczne przekładające się na bezpieczeństwo oraz wsparcie na różnych rodzajach nawierzchni, ale również wykorzystane tworzywa. Na uwagę w tym zakresie zasługuje model Fila Bubbles, który zadebiutował w 1997 roku. Został jednogłośnie okrzyknięty najwygodniejszym fasonem obuwia, spełniającym oczekiwania wszystkich odbiorców.

Kolory

Przeglądając asortyment obuwia marki Fila, bardzo szybko można zauważyć, że producent w swoich kolekcjach bazuje na kilku podstawowych kolorach. Mowa oczywiście o czerwieni, bieli, czerni i niebieskim. Nie oznacza to jednak, że niemożliwy okazuje się zakup szarych czy zielonych butów. Producent doskonale wie, jak ważnym elementem w budowaniu popularności marki odgrywa zadowolenie klientów. Dlatego ze swoimi projektami próbuje dotrzeć do każdej grupy społecznej, oferując im to, czego najbardziej potrzebują.