Aby móc zająć się krawiectwem na poważnie warto rozważyć zakup odpowiednich materiałów. Wiedza na ten temat uchroni nas wieloma porażkami zw. z pierwszym szyciem. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę piękne ubrania warto zajrzeć na nasze zestawienie. Znajdziesz w nim podział na tanie tkaniny krawieckie o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. 

Włókna naturalne

Na chwilę obecną najbardziej wygodne w noszeniu i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Można podzielić je na zwierzęce oraz roślinne. Oto kilka z nich, które dość często królują na hurtowniach tkanin. 

Bawełna 

O krawiectwie słów kilkaNajbardziej rozpropagowane tanie tkaniny pochodzenia roślinnego. Jest dosłownie wszędzie. Z bawełny produkuje się najwięcej tekstyliów. Szczególnie popularnym produktem są koszulki oraz t-shirty z bawełny. Czasem możemy napotkać bawełniane spodnie, szale oraz spódnice. Jeśli chodzi o właściwości fizyczne bawełna nie elektryzuje się. Nawet najlepsze tanie tkaniny z bawełny dobrze się barwią. Naturalny biały kolor jest dobrym nośnikiem każdego koloru. Nie wymaga stosowania substancji dodatkowych. Bawełna ze względu na swoją sztywność jest dobra do szycia wielu rodzajów odzieży. Dlatego jest polecana osobom początkującym. 

Len 

Są cenione ze względu na wysoką przewiewność. Właściwości taniej tkaniny z lnu są cenione w okresach letnich. Wówczas to jest duże zapotrzebowanie na ubrania, które zapobiegają poceniu się skóry. Len to najbardziej rozpowszechniona tkanina na ten okres. Warto wspomnieć o czasie schnięcia ubrań z lnu. Z uwagi na lekkość materiału len schnie dużo szybciej od standardowej bawełny, co wpływa na popularność tego materiału. Z lnu produkuje się większość letnich ubrań m.in. koszule, krótkie spodenki, długie spodnie, bluzki, sukienki oraz spódnice. 

Włókna sztuczne z kolei są wytwarzane przez człowieka. Zwykle są dużo bardziej wytrzymałe od naturalnych materiałów. Jednak zawierają swoje wady. Większość z nich jest nie oddycha. Przez co są doskonałymi izolacją termiczną na chłodniejsze dni. 

Poliester

Tkanina wykonywana z ropy. Jest ceniona za swoją wytrzymałość. Dostępne na rynku tanie tkaniny są idealne na ubrania w długą podróż. Po włożeniu sukienki czy bluzki wykonanej z poliestru do torby ta zachowuje swój kształt. Po wyjęciu z napełnionej po brzegi walizki materiał nie wymaga prasowania. Materiały z poliestru doskonale łączą się z innymi włóknami. Najczęściej tkaniny z taniego poliestru są zestawiane z elastanem. Domieszka poliestru nadaje odpowiednią wytrzymałość na rozciąganie oraz trwałość całej strukturze włókien.