Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem zimowym. Domyślamy się, że przed Tobą czeka pierwszy bieg narciarski i chcesz się do niego jak najlepiej przygotować. Zdajesz sobie sprawę, że ochrona przed mrozem i zimnymi, porywistymi wiatrami jest obowiązkowa. Z wielką przyjemnością wprowadzimy Cię do ubraniowego świata, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne rzeczy, które przydadzą Ci się podczas uprawiania tego rodzaju sportu. Przedstawimy odzież do narciarstwa biegowego, wyróżniając jego najistotniejsze elementy.

Ciepła kurtka

Odzież do narciarstwa biegowego

To chyba najważniejszy element ubioru. Nie tylko powinna zapewniać nam stabilne ciepło, ale także musi być wygodna. Odzież do narciarstwa biegowego nie powinna sprawiać nam trudności. Przy każdym wykonywanym ruchu jej zadaniem jest naturalnie dopasowywać się do pozycji naszego ciała. Przód kurtki powinien być wykonany z izolującego materiału oraz ochraniającego nas przed wiatrem. Ciepła kurtka to szczelna kurtka. Pamiętajmy zatem o dodatkowym kołnierzu oraz przeróżnych ściągaczach, które nie pozwolą na przedostanie się niskiej temperatury.

Wygodne spodnie

Dolny ubiór powinien składać się najlepiej z kilku warstw. Obowiązkowo pod spodnie ubieramy bieliznę termo aktywną. Drugą częścią stroju powinny być sportowe legginsy lub spodnie. Elastyczne i wygodne legginsy niestety nie sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Na każdą pogodę zostały stworzone spodnie o sztywnym przodzie, który hamuje chłód i odbija go niczym od ściany.

Rękawiczki i pozostałe akcesoria

Chronią nas przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewniają, że nasze dłonie nie zmarzną podczas zjazdu. Ten rodzaj ubioru dzielimy na 3 rodzaje: startowe, uniwersalne oraz na wyjątkowe mroźne dni. Bardzo ważną kwestią jest ochrona naszej głowy i szyi. Czapka powinna być jednym z priorytetów. Najlepsze są te z polara, które jednocześnie przy stabilnym utrzymywaniu ciepła nie pozwolą na przegrzanie. Nie można również zapomnieć o kominie, który zadba o ochronę twojej szyi. Odzież do narciarstwa biegowego to również okulary czy porządne skarpety. Zaopatrując się w taki zestaw odzieży, jesteśmy pewni, że podczas uprawiania tego wyjątkowego sportu zachowasz w idealnym stanie swoje zdrowie oraz samopoczucie. Profesjonalną odzież do sportów zimowych znajdziesz w sklepie Craft.