Moda dotyczy wielu rzeczy, nie tylko kolorów i krojów ubrań, dodatków czy wystroju wnętrz, ale także makijażu oraz w ogóle wyglądu i rysów naszej twarzy. Moda dotyczy także brwi. I choć na co dzień nie zwracamy na nie zbyt wielkiej uwagi, to jednak gdy zastanowić się, jak wyglądałaby bez nich nasza twarz, to musimy przyznać, że dość nienaturalnie. Obecnie wciąż przeżywamy modę na gęste, naturalne brwi - co nie znaczy, że nie wymagają one żadnej opieki. Wręcz przeciwnie - osiągnąć efekt naturalności jest niezwykle trudno. Czego więc potrzebujemy, aby odpowiednio zadbać o nasze brwi?

Czego potrzebujemy?

Nie każda z nas ma gęste, pełne brwi - czasem po prostu tak mamy, czasem jest to wynikiem wcześniejszych nierozważnych decyzji o usunięciu włosków. Chcąc odzyskać naturalne, grube brwi albo chociaż taki wygląd, potrzebujemy kilku rzeczy. Po pierwsze to, czym je wypełnimy - może być to kredka do brwi, cienie do brwi albo farbki. Zarówno przy drugiej jak i trzeciej opcji potrzebny nam także pędzel do brwi, którym nałożymy kosmetyki. Przyda nam się także szczotka, którą rozczeszemy brwi i nadamy im ładnego kształtu oraz żel, którym całość utrwalimy. Cienie do brwi oferują bardziej delikatny efekt, to także dobry pomysł dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z modelowaniem brwi. To szybki, łatwy sposób, idealny na sam początek. Natomiast specjalne farbki do brwi co prawda wymagają nieco większej wprawy, ale z drugiej strony dają o wiele bardziej wyrazisty efekt i lepiej kryją. Z pewnością dobrej jakości pędzel do brwi znacznie ułatwi nam to zadanie i zapewni jeszcze lepszy efekt.

Brwi krok po kroku

Jak zadbać o swoje brwiNa dbanie o brwi składa się kilka elementów i etapów. Po pierwsze - kształt. Oczywiście chcemy osiągnąć efekt naturalności, ale to nie znaczy, że mamy pozwalać brwiom rosnąć jak im się podoba. Dlatego warto choćby delikatnie je regulować. Jeśli nie potrafimy tego robić, udajmy się do kosmetyczki. Następnie za pomocą malutkiej szczoteczki warto brwi wyczesać. Niektórzy na brwi przed nałożeniem cieni czy farbek nakładają korektor, który działa jak podkład na twarzy - pozwala dłużej utrzymać inne kosmetyki. Malowanie brwi rozpoczynamy od nakreślenia ich dolnej linii i dopiero potem uzupełniamy przestrzeń nad nią. Tutaj sprawdzi się pędzel do brwi z włosiem ostro ściętym na skos. Część brwi znajdujące się najbliżej nosa podkreślamy nieco jaśniejszym cieniem. Na koniec możemy delikatnie podkreślić brew mascarą, ale jeśli pragniemy delikatnego efektu, to możemy opuścić ten krok. Dobrze ułożona i wypełniona brew odpowiednio podkreśli oko i nada całej twarzy odpowiedniego charakteru.