Nie ulega wątpliwości, że buty na koturnie to jedne z najbardziej wygodnych butów, jakie zaoferowali nam producenci. Ich fenomen polega na tym, że mogą być zakładane przez kobiety, które na co dzień nie przepadają za szpilkami, a mimo to zachowują swoje walory praktyczne i komfortowe. W efekcie, zyskały zainteresowanie również tej grupy kobiet, które na co dzień niezbyt interesują się trendami modowymi.

Buty na koturnie stanowią taki rodzaj obuwia, w których obcas nie znajduje się pod piętą. Jest rozciągnięty od pięty, aż po śródstopie, czasem palce. Nie wszystkie dostępne w sprzedaży modele należą do wysokich. Można bowiem spotkać fasony o kilkumilimetrowym podwyższeniu.

Dlaczego warto zamienić swoje dotychczasowe obuwie na buty na koturnie? Przede wszystkim dlatego, że poruszanie się w nich jest o wiele wygodniejsze i bardziej komfortowe niż w przypadku szpilek. Świetnie komponują się z każdym krojem spódnic, dzięki czemu są uwielbiane przez wiele przedstawicielek płci pięknej. Ich noszenie staje się synonimem elegancji i wytworności. Kobieca noga wygląda w nich atrakcyjniej, a cała sylwetka – powabniej.

Butom na koturnie można przypisać jeszcze więcej zalet, o czym zresztą najlepiej zdają sobie sprawę ich wierne posiadaczki. Aby zyskać młody i atrakcyjny wygląd, najlepiej łączyć je ze zwiewnymi sukienkami, falbanami, drapowaniami lub spódnicami o delikatnie rozszerzanej linii. Bardzo dobrze komponują się również szerokie lub rozszerzane ku dołowi jeansy lub luźne spodnie, np. spódnico-spodnie. Stanowią modowy element doskonale pasujący ze stylem cygańskim lub boho. Warto pamiętać, aby butów na koturnie nie zakładać do spódnic ołówkowych ani do rybaczek. Mało trafnym połączeniem jest ich komponowanie ze spodniami o zwężanej nogawce. Tego typu połączenia nie są mile widziane, dlatego należy się ich wystrzegać.

Często jest tak, że buty na koturnie tak bardzo skradły nam nasze serca, że zakładamy je na niemal wszystkie okazje. W konsekwencji spędzamy w nich całe dnie. Należy jednak pamiętać, że koturn to nadal obcas - choć o wiele bardziej wygodniejszy. Jeśli zatem stopy niezbyt dobrze znoszą kilkucentymetrowe podwyższenie pod piętą, warto je do tego przyzwyczajać stopniowo, cały czas zachowując umiar i rozsądek. Opisywany model obuwia skutecznie przykuwa uwagę, dodaje eleganckiego, stylowego charakteru. Za sprawą unikalnej konstrukcji, masywne kostki zyskują wrażenie szczuplejszych i zgrabniejszych.