Kupowanie w sieci ma swoich zwolenników i przeciwników, jednakże ma jedną, niewątpliwą zaletę. Firmowe produkty za pośrednictwem Internetu można kupić taniej. Nawet producenci tacy jak Under Armour proponują duże zniżki na firmowych stronach z opcją sklepu, głównie z tego względu, że taki rodzaj sprzedaży ogranicza ponoszone koszta do minimum. Poszukiwane artykuły takie jak Apline czy Odlo, sklep internetowy może sprzedawać do każdego zakątka Polski, jak i za granicą.

Niewątpliwa wygoda, towarzysząca zakupom przez Internet jest niekiedy burzona przez historie nieudanych transakcji- zaginionych paczek, zawyżonych kosztów dostawy, niekompletnego towaru.  Jako że produkty Berghaus i konkurencyjnych nie są tanie, ze względu na wysoką jakość i szczególne zastosowanie strata po nieudanej transakcji może się okazać szczególnie dotkliwa. Autoryzowane punkty sprzedaży Under Armour też nie zawsze dają 100% pewności.

Zaginiona paczka, problemy z kurierem, czy uszkodzenie towaru w czasie dostarczania zdarzyć mogą się zawsze. Ważne, aby sprzedając drogie artykuły w tym Odlo, sklep był odpowiednio przygotowany na prędką reakcję w przypadku komplikacji o podobnym charakterze. Pomimo iż w większości przypadków towary Berghaus spełniają oczekiwania zamawiających może się zdarzyć, że zdjęcia nie będą oddawały faktycznego lub pełnego stanu produktu, z czego kupujący winien zdawać sobie sprawę.