bielizna z wełny merynosówDużą popularnością cieszy się ostatnimi czasy bielizna z wełny merynosów - http://merino-sklep.pl/Bielizna-z-welny-Merynosow-cabout-pol-274.html. Jest to bardzo ciepła bielizna nie tylko do noszenia na co dzień, ale również idealna do uprawiania w niej sportów zimowych.

Do dzisiaj najbardziej popularnymi wyrobami z wełny merynosa były buty, skarpetki, czapki, szaliki i nauszniki. Jednak koszulki, spodnie i bluzy również świetnie się sprawdzą w utrzymywaniu ciepła ciała. Wbrew pozorom wełna ta "nie gryzie", a jest przyjemna w dotyku i bardzo delikatna dla skóry. Co niektóre osoby mogą odczuć dyskomfort przy założeniu jej pierwszy raz, ale ostrzejsze włoski wełny bardzo szybko się ścierają i to uczucie nie powróci już drugi raz.

Dużą zaletą wyrobów z wełny merynosa jest jej przewiewność. Mimo, że chroni przed zimnem to wypuszcza wilgoć na zewnątrz. Ponadto jest to materiał ekstremalnie odporny na bakterie i zapachy. Łuski włosia są tak skonstruowane przez naturę, że same się oczyszczają. Dzięki temu można nosić ubrania z wełny przez wiele dni bez konieczności jej czyszczenia samodzielnie. Warto też zauważyć, że wełna z merynosa to produkt całkowicie naturalny, a co za tym idzie biodegradowalny i przyjazny dla zdrowia człowieka. Oprócz ogrzewania zapewnia też komfort noszenia i leczy dolegliwości bólowe.